ELİF AKÇA

Menajer / Poro Menajerlik Kurucusu ve Sahibi

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatları Bölümü’nde okuduğu yıllarda çeşitli kitap kapak tasarımları ve çocuk kitapları illüstrasyonlarına imza attı. Dergicilik kariyerine Klips Dergisi’nde başlayan Elif Akça, moda dergiciliğine 1994’de Moda ve Güzellik Editörü olarak Cosmopolitan Dergisi ile başladı. 1993’den 2011’e kadar free-lance olarak çeşitli dergilerde styling, televizyon şovları, dizi, reklam ve sinema filmlerinde sanat yönetmenliği ve styling, kostüm tasarım uygulama, celebrity basın danışmanlığı ve celebrity styling görevlerini sürdürdü. Aynı zamanda 2000-2007 arasında da Posta Gazetesi’nde yer alan “Elif Akça ile Güzellik ve Moda” isimli sayfada stil, alışveriş ve güzellik konularında yazı ve röportajları yayınlandı. Aynı dönemde Home TV’de haftalık periyodda yayınlanan “Konut Vizyon” programında “Elif Akça ile Alışveriş” adlı programı hazırladı ve sundu. 2007-2009 tarihleri arasında Akşam Gazetesi’nde stil, alışveriş ve güzellik konularındaki yazıları yayınlandı. 2009-2010 Elle Shopping Book Editörlüğü’ nün yanı sıra Elle Dergisi Alışveriş ve Stil Editörlüğü’ nü de yürütürken çeşitli konularda yazılar yazdı ve röportajlar yaptı. 2011-2014 yılları arasında People StyleWatch dergisinin ve 2014 – 2018 yılları arasında SeaLife dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. 2014’ten beri yine free-lance olarak celebrity basın danışmanlığı ve celebrity styling görevlerini sürdürmekle beraber, 2020’ye kadar bazı sektör ve moda dergilerine içerik danışmanlığı yapmıştır. Bunlar dışında 2017 yılında Markafoni stüdyo kreatif direktörlüğü yaptı. 2015 yılı başından beri kurucusu ve sahibi olduğu Poro Menajerlik şirketinde oyuncu menajerliği ve kariyer, imaj yönetimi yapmaktadır.

Pelin Yılmaz

Asistan Menajer

Bankacılık ve Sigortacılık – İşletme Mezunu olan Pelin Yılmaz Beyoğlu’nda doğmuş, büyümüş tam bir Cihangir’li. Aramıza 2020 Mart ayında freelance asistan-menajer olarak katılan Pelin, 10 sene boyunca menajerlerin ve oyuncuların hukuki danışmanlığını yapan hukuk bürolarında oyuncuların sözleşmeleri ve diğer hukuki alanlarda olan işlerin koordinatörlüğünü yürütmüştür.

Çözüm Ortakları

ARMA PR / Dilek Akça

PR / Basın Danışmanlığı / İmaj Yönetimi

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olan Dilek Akça, 1995-2004 yılları arasında medya ve ajans tarafında çalıştığı dokuz yıl sektör tecrübesinden sonra 2004 yılında Arma PR’ı kurdu. 17 yıldır Arma PR’ın Ajans Başkanlığı görevini yürütüyor. Dilek Akça, Arma PR olarak Poro Menajerlik kurulduğundan beri oyuncu bazında ‘PR çözüm ortağımız’dır.